Programy Aktywności Lokalnej w 2019 roku

Programy Aktywności Lokalnej w 2019 roku
Fot. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie

W roku 2019 w Programach Aktywności Lokalnej odbędą się liczne działania skierowane do dzieci, młodzieży, osób dorosłych i starszych zamieszkujących w Krakowie.

W PAL „Azory” w bieżącym roku mieszkańcy będą mogli kontynuować działania w Ogrodzie Społecznym, w każdy czwartek odbywają się warsztaty z rękodzieła artystycznego, w poniedziałki spotkania „Chwila dla Siebie”, a we wtorki i czwartki animatorki PAL zapraszają na zajęcia do Klubu Rodziców. W ramach współpracy z partnerami lokalnymi kontynuowany będzie projekt socjalny „Wokół Nas”. PAL „Zesławice i Kantorowice” zaplanował akcję recyklingową, nocne oglądanie gwiazd, warsztaty twórczości, uczestnictwo w dożynkach „Święto plonów”, kontynuację projektów „Rozruch” oraz „Międzypokoleniowa integracja być Aniołem…każdy może 2019”. W PAL Sikorki odbędzie się Dzień Wiosny, warsztaty ogrodnicze, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wyjścia integracyjne i wyjazdy.

PAL „Złota Jesień” zaplanował realizację projektu „Poznaj swojego sąsiada”, warsztaty tworzenia eko-kosmetyków, wspólne wyjścia do instytucji kultury. PAL „Stare Podgórze” w ramach Klubu Rodziców oferuje zajęcia dla rodziców z dziećmi z Bobojogi oraz masaż Shantala. Poza tym w ciągu roku mieszkańcy będą mogli wziąć udział w zajęciach z profilaktyki HIV/AIDS,  wyjść i wyjazdów integracyjnych, warsztatów językowych, zajęć komputerowych. PAL „Krzemieniecka” zaprasza na warsztaty z rękodzieła artystycznego, konkurs fotograficzny, dyskusyjny klub filmowy, a także do korzystania z biblioteki sąsiedzkiej. PAL „Na Olszy” oprócz zajęć dla dzieci organizuje dla dorosłych i seniorów m.in. klub podróżnika i klub filmowy. PAL „Na Skarpie”, PAL „Jeziorko” oraz PAL „Ugorek” planują kontynuację zajęć rekreacyjno-sportowych oraz warsztatów rękodzielniczych. PAL „Siemaszki” oferuje cykliczne warsztaty i spotkania ogólnorozwojowe dla rodzin z małymi dziećmi, zajęcia plastyczne, gimnastykę dla seniorów, a także działania w ogrodzie społecznym, warsztaty bębniarskie oraz dokończenie muralu „Miejska dżungla”. PAL „Streetwork” zaplanował dla młodzieży wyjścia na ściankę wspinaczkową, wyjścia do instytucji kultury, wieczorki filmowe, gry, turnieje, zajęcia sportowo – rekreacyjne.

Tagi: MOPS, MOPS PAL

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Agnieszka Pers
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Zobacz także
Polecamy