Początek roku w Programach Aktywności Lokalnej

Początek roku w Programach Aktywności Lokalnej
Fot. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie

W styczniu 2019 roku w ramach działań w Programach Aktywności Lokalnej odbyły się różnego rodzaju zajęcia i warsztaty dla uczestników. W PALZesławice i Kantorowiceprzeprowadzona została modernizacja pomieszczeń wykonana przez młodszych i starszych uczestników Programu. W PAL „Złota Jesień” działania obejmowały przede wszystkim współpracę z instytucjami działającymi na rzecz mieszkańców osiedla. W ramach pomocy sąsiedzkiej odbyły się również korepetycje dla uczestników.

PAL „Siemaszki” rozpoczął rok od organizacji zajęć dla dzieci i młodzieży. Odbyły się seanse mini-kina, warsztaty ogólnorozwojowe oraz działał klub gier planszowych.  Seniorzy spotykali się na cotygodniowej gimnastyce oraz spotkaniach karcianych.

W ramach działań PAL „Streetwork” młodzież miała możliwość skorzystania z wyjścia na ściankę wspinaczkową, a w biurze odbywały się zajęcia integracyjne takie jak turnieje darta, gry w bilard i ping-ponga, gry planszowe, karciane, multimedialne. Odbywały się również konsultacje psychologiczne. Zapoczątkowano cykl wieczornych seansów filmowych, które będą kontynuowane w bieżącym roku.

W sprawie oferty zajęć i spotkań wszystkie osoby zachęcamy do kontaktu z poszczególnymi Programami Aktywności Lokalnej https://mops.krakow.pl/pal/212712,artykul,gdzie_jestesmy.html.

Tagi: MOPS, MOPS PAL

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Agnieszka Pers
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Zobacz także
Polecamy