MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Dokument archiwalny

Kultura szansą dla więźniów samotności i starości

Zadanie było realizowane przez Parafię pw. NMP z Lourdes w Krakowie. W okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 r. wolontariusze świadczyli pomoc na rzecz 24 osób samotnych i starszych zamieszkałych na terenie Dzielnicy V Krowodrza.

W ramach zadania podejmowane były następujące działania: sprzątanie mieszkań, pomoc w porządkach przedświątecznych, towarzyszenie w spacerach i wyjściach kulturalnych, towarzyszenie podczas wizyt u lekarza, rozmowy, pomoc w robieniu drobnych zakupów, wykonanie drobnych napraw i remontów, rozwijanie zainteresowań osób starszych poprzez przygotowywanie projekcji filmów, wspólne czytanie książek oraz prowadzenie warsztatów rehabilitacyjnych i żywieniowych.

Z pozyskanych środków zostały zakupiony m.in. środki czystości, sprzęt do sprzątania, materiały i narzędzia niezbędne do przeprowadzenia remontów i napraw w miejscach zamieszkania beneficjentów, sprzęt do rehabilitacji, sprzęt służący rozwijaniu zainteresowań uczestników projektu (książki, kursy językowe, maszyna do szycia, kwiaty, szachy itp.). Przeprowadzono prezentacje dla młodzieży w celu uwrażliwiania na sytuację seniorów w ich środowisku oraz zachęcano do zaangażowania się w wolontariat. Prezentacje były prowadzone dla uczniów VII Liceum Ogólnokształcącego, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5, Szkoły Podstawowej nr 12 w Krakowie, oraz na terenie Parafii pw. Bł. Anieli Salawy w Krakowie. Na realizację zadania przeznaczono łącznie 69 000 zł . Zadanie było realizowane ze środków budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa.

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Ewa Szczypczyk-Ścisło
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Data publikacji: 2021-05-11
Data aktualizacji: 2021-05-11
Powrót